Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych - Poznań

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
01 września 2021
Olimpijska wizyta
Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych 1 września 2021 r. gościło szer. Tadeusza Michalika, brązowego medalistę Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Podczas spotkania płk dypl. Krzysztof Kuba, komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych osobiście pogratulował brązowego medalu olimpijskiego z Igrzysk w Tokio 2020 szer. Tadeuszowi Michalikowi z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego, reprezentującego na co dzień Klub Sportowy SOBIESKI Poznań. - To jest niezwykła przyjemność powitać tak wybitnego sportowca w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Sport to ważna sfera działalności Wojska Polskiego. Służba wojskowa jest nierozerwalnie związana ze sportem. Siła, sprawność fizyczna, charakter, charyzma, nastawienie na realizację obranego celu, dążenie do tego aby walczyć z najlepszymi i wygrywać – to cechy niezmiernie ważne zarówno dla sportowca jak i żołnierza. Sport wnosi te najważniejsze wartości które również powinien posiadać żołnierz – podkreślał płk Kuba.

W trakcie spotkania mogliśmy jeszcze raz oglądać walkę szer. Tadeusza Michalika, w której wywalczył brązowy medal, tym razem wraz z komentarzem sportowca, który opowiedział o swojej drodze do igrzysk i medalu olimpijskiego. Na spotkaniu swoją obecnością zaszczycili nas również: Andrzej Supron mistrz świata, srebrny medalista igrzysk Olimpijskich Moskwa 1980, który jest również prezesem Polskiego Związku Zapaśniczego, prezes KS SOBIESKI Poznań i Wielkopolskiego Związku Zapaśniczego wychowawca wielu Mistrzów Polski oraz medalistów rangi Mistrzostw Świata i Europy pan Antoni Obrycki, oraz szer. rez. Gerard Kurniczak (Mistrz Świata i Europy w grupach młodzieżowych, V-ce Mistrz Polski Seniorów) sparingpartner Tadeusza Michalika w trakcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio. 

Podczas spotkania, można było otrzymać autograf medalisty, zadawać pytania dotyczące kariery sportowej i służby wojskowej szer. Tadeusza Michalika, jak i zobaczyć ciekawy pokaz walki zapaśniczej w wykonaniu Mistrzów Polski do lat 15, zawodników poznańskiego klubu, w którym na co dzień trenuje Tadeusz Michalik, oraz walkę sparingpartnera medalisty z podoficerem Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych st. kpr. Marcinem Olejniczakiem. Na uwagę zasługuje również fakt, że trenerem klubowym brązowego medalisty olimpijskiego z Igrzysk TOKIO 2020 jest właśnie st. kpr. Marcin Olejniczak do niedawna czynny zawodnik kadry narodowej, wielokrotny Mistrz Polski w zapasach, medalista Mistrzostw Świata Akademickich oraz Mistrzostw Europy w grupach młodzieżowych.

Zdjęcia: Jacek Mizgała

Dołączona galeria zdjęć: Olimpijska wizyta

Zobacz więcej w galerii: Olimpijska wizyta
generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych - Poznań
Wojska Polskiego 86/90
60-628 Poznań
tel. 261575210
fax. 261575066
cswlpoznan@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane