Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych - Poznań

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
15 sierpnia 2021
Komendant CSWL odznaczony medalem "W służbie Bogu i Ojczyźnie"
15 sierpnia, w Poznaniu w Kościele Garnizonowym odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny i żołnierzy Wojska Polskiego. Koncelebra odbyła się z okazji Święta Wojska Polskiego.

W czasie uroczystej Eucharystii  komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych płk dypl. Krzysztof Kuba odznaczony został medalem "W służbie Bogu i Ojczyźnie". W imieniu biskupa polowego Wojska Polskiego ks. gen. bryg. dr. Józefa Guzdka odznaczenie komendantowi wręczył proboszcz garnizonu Poznań, ks. kan. ppłk Paweł Piontek.

Medal „ W Służbie Bogu i Ojczyźnie” został ustanowiony w 100. rocznicę powstania Ordynariatu Polowego, a więc w 2019 roku. Przyznawany jest osobom, które wyróżniają się promowaniem wartości patriotycznych i chrześcijańskich, wspierają realizację misji duszpasterstwa wojskowego oraz angażują się w działalność dobroczynną i charytatywną, w swojej codziennej służbie kierują się najważniejszymi dla Polaków wartościami „Bóg, Honor, Ojczyzna” – i wartości te przekazują w swoim otoczeniu – nie tylko słowem, ale przede wszystkim przykładem życia i wzorowej służby.

 Zdjęcia: mjr Monika Trajdos-Giejdasz

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych - Poznań
Wojska Polskiego 86/90
60-628 Poznań
tel. 261575210
fax. 261575066
cswlpoznan@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane