Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych - Poznań

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
17 czerwca 2022
Instruktor Crossfit
W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych od 30.05 do 10.06.2022 r. żołnierze z różnych jednostek wojskowych uczestniczyli w kursie instruktorskim Crossfit.

Zajęcia odbywały się w klubie "Stajnia Crossfitu" pod okiem kadry-trenerów tego klubu. Każdego dnia uczestnicy zgłębiali wiedzę na temat ćwiczeń, diety, motywacji, stopniowania trudności, dobierania ćwiczeń, układania treningu poprzez liczne wykłady jak i również poprzez zajęcia praktyczne gdzie osobiście sprawdzali i doskonalili wiedzę zdobytą na zajęciach teoretycznych. Na zakończenie wykonali trening który sami sobie ułożyli i zaplanowali. Dzięki specjalistycznej wiedzy zdobytej podczas kursu instruktorzy będą mieli możliwość wprowadzania nowych formy treningu i ruchu na swoich zajęciach w jednostkach wojskowych w całej Polsce.

---

Crossfit to połączeniem trzech dziedzin sportu: wytrzymałościowej, siłowej, gimnastycznej. W praktyce poprawia wszystkie ludzkie cechy motoryczne. Celem treningu jest sprawność w kilku różnych obszarach fizycznych: wydolność oddechowa, siła, wytrzymałość, gibkość, szybkość, zwinność, koordynacja, dokładność, równowaga. Trening ten przeznaczony jest dla osób wytrzymałych i wysportowanych. Podczas treningu ćwiczy się wiele partii mięśni jednocześnie w tempie, które nie pozwala na wyrównanie oddechu. W crossficie robi się pompki, przysiady, podskoki, dźwiga sztangi, podciąga na drążku, skacze na skakance, wiosłuje, robi brzuszki itp. Efekty: kształtuje sprawność ogólną; zwiększa ruchomość stawów; zwiększa siłę, sprawność i wytrzymałość; zapewnia harmonijny rozwój mięśni; reguluje braki równowagi w mięśniach powstałe na skutek braku ruchu lub długotrwałego uprawienia jednej dyscypliny sportowej; powoduje równomierny przyrost masy ciała; zapewnia kompleksowe kształtowanie całej sylwetki; daje ćwiczącemu ogromną satysfakcję.

Foto – Cykl Wychowania Fizycznego i Sportu/CSWL

Dołączona galeria zdjęć: Instruktor Crossfit

Zobacz więcej w galerii: Instruktor Crossfit
generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych - Poznań
Wojska Polskiego 86/90
60-628 Poznań
tel. 261575210
fax. 261575066
cswlpoznan@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane