Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych - Poznań

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
23 kwietnia 2020
Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych szyje maseczki
Od 16 kwietnia 2020 roku wprowadzono w Polsce obowiązek zakrywania ust i nosa. Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych zamiast zamawiać sprzęt postanowiło samodzielnie się w niego wyposażyć.

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, a także służby mundurowe codziennie walczą o życie i zdrowie Polaków. To oczywiste, że dla osób które tego najbardziej potrzebują nie może zabraknąć środków ochrony indywidualnej. Wiele zakładów pracy jak również jednostek wojskowych zamiast zamawiać niezbędny sprzęt medyczny postanowiło uruchomić produkcję maseczek na własny użytek.

„To ważne, aby w tak ciężkiej sytuacji nie nadwyrężać zasobów maseczek, które powinny być przeznaczone w szczególności dla sektora służby zdrowia. Stąd pomysł, aby na miarę naszych możliwości, być samowystarczalnymi. Szyjemy maseczki zapewniając minimalne bezpieczeństwo naszym żołnierzom i pracownikom wojska oraz stosując się do zaleceń” – mówi Komendant Centrum ppłk dypl. Jarosław Muszyński.   

„Materiały potrzebne do produkcji maseczek takie jak bawełna czy fizelina medyczna pozyskaliśmy dzięki naszym żołnierzom. ” – podkreśla inicjator akcji st. chor. sztab. Krzysztof Łuckiewicz.

16 kwietnia ruszyła produkcja w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. Maseczki wykonują żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej w Biedrusku korzystając ze swojego osobistego sprzętu przyniesionego z domu. Ochotnicy przyznają, że nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z szyciem. Choć to dla nich zupełnie nowe i niespodziewane zadanie wykonują ponad 120 maseczek dziennie.  

Dołączona galeria zdjęć: Centrum Szklenia Wojsk Lądowych szyje maseczki
generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych - Poznań
Wojska Polskiego 86/90
60-628 Poznań
tel. 261575210
fax. 261575066
cswlpoznan@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane