Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych - Poznań

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
15 kwietnia 2020
Szkolenie medyczne w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych
W Centrum w Poznaniu odbyło się szkolenie żołnierzy w zakresie zdolności do wsparcia medycznego działań w związku z występowaniem stanu epidemii zachorowań COVID – 19.

Od 7 do 9 kwietnia grupa żołnierzy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu przeszkolona została do wsparcia medycznego wojsk oraz organów administracji publicznej. W obecnej sytuacji wzmocnienie służb medycznych stało się dla służb mundurowych jednym z priorytetów. Walka z „nowym przeciwnikiem” jest specyficzna i wymaga najwyższych środków ostrożności, dlatego też żołnierze Centrum szkolą się, aby uzyskać stosowne kompetencje do działania. Wyznaczone osoby zostały podzielone na trzy grupy i należały do nich osoby z wykształceniem medycznym (lekarz, pielęgniarka, ratownik medyczny), żołnierze z tytułem ratownika (po ukończonym kursie w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy – KPP) oraz wojskowi bez wykształcenia medycznego.

W pierwszej kolejności szkolenie odbyło się na odległość z wykorzystaniem materiałów zamieszczonych na stronach WCKMed Łódź. W dniach następnych realizowano szkolenie praktyczne. Przykładowymi tematami szkolenia było zapoznanie żołnierzy z podstawowymi informacjami dotyczącymi SARS CoV-2 oraz COVID-19, zasadami pobierania materiału biologicznego do badań czy udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy w środowisku niebezpiecznym. Instruktorami podczas szkolenia w Centrum byli ratownicy medyczni z Wydziału Dydaktycznego, Wojskowej Straży Pożarnej i Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych. Pojazdy sanitarne oraz sprzęt do szkolenia wydzielone zostały z 14 Wojskowego Oddziału Gospodarczego.

Dołączona galeria zdjęć: Szkolenie medyczne w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych
generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych - Poznań
Wojska Polskiego 86/90
60-628 Poznań
tel. 261575210
fax. 261575066
cswlpoznan@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane