Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych - Poznań

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
13 sierpnia 2021
15 sierpnia – Święto Wojska Polskiego
13 sierpnia, na placu apelowym Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych odbył się uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego.

15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego, obchodzone w rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 r. Pozwoliła ona utrzymać niepodległość Polski i uchronić Europę przed zalewem bolszewickiej rewolucji. Na placu apelowym CSWLąd po podniesieniu flagi państwowej RP na maszt odbyła się ceremonia wręczenia aktów mianowania i wyróżnień. Po uroczystym wyróżnieniu żołnierzy odczytano Apel Pamięci oddając hołd polskim żołnierzom walczącym o wolność. Na ich cześć oddano także Salwę honorową. Podczas przemówienia okolicznościowego komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych płk dypl. Krzysztof Kuba podziękował wszystkim żołnierzom Centrum i Szkoły Podoficerskiej oraz pracownikom resortu obrony narodowej za codzienne zaangażowanie w wykonywanie zadań służbowych, profesjonalizm i poświęcenie. „Zadania w czasie pokoju są inne – pomagamy, uczymy, doskonalimy się, ale najważniejsze jest, by każdy z nas był gotowy do obrony Ojczyzny realizując się w szkoleniu i służbie.” – zaznaczył.  Na zakończenie życzył wszystkim dobrej, satysfakcjonującej służby oraz sukcesów zawodowych i osobistych.

Życzenia żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej złożył także Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak w liście okolicznościowym podkreślając, że ”Honor żołnierski to wartość wyjątkowa. Nie bez powodu jego ochrona jest jednym z zobowiązań, jakie składa każdy żołnierz wypowiadający słowa przysięgi wojskowej. (…) Jego codzienne wypełnianie wymaga odwagi, gotowości do poświęceń, uczciwości i zdyscyplinowania. Ostatnie miesiące pokazały, że także w czasie pokoju Siły Zbrojne odgrywają wielką rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa polskim obywatelom.”

Obchody zakończyła uroczysta defilada.

15 sierpnia, w dzień Święta Wojska Polskiego zaplanowana jest uroczysta Msza Święta. Liturgia odbędzie się o godz. 11.00 w Kościele Garnizonowym w Poznaniu.

Zdjęcia: Jacek Mizgała

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych - Poznań
Wojska Polskiego 86/90
60-628 Poznań
tel. 261575210
fax. 261575066
cswlpoznan@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane