BIP
AKTUALNOŚCI
Multimedaliści z poznańskiego Centrum
19.10.2019
Na Mistrzostwach Wojska Polskiego w Pływaniu reprezentując Grupę Sportową 2 nie zabrakło supersportowców z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu

Łącznie 8 medali indywidualnych, wygrana sztafeta i wygrane Mistrzostwa Wojska Polskiego w pływaniu w klasyfikacji generalnej to wyniki naszych sportowców po ostatnich zawodach, które odbywały się w dniach 15-18.10.2019 roku na bazie 31 BLT w Krzesinach. Reprezentując Grupę Sportową 2 (12 Dywizja Zmechanizowana) i rywalizując z najlepszymi pływakami pozostałych dywizji i grup sportowych poznańscy żołnierze pokazali jak ważnym elementem są dla naszego regionu w dziedzinie sportu. Pływanie jest jedną z kilku dyscyplin, w której Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych zdecydowanie dominuje i jest zawsze silnym rywalem podczas współzawodnictwa. Dowodem na to jest chociażby jeden z naszych żołnierzy, który na swoim koncie ma aż 19 medali Mistrzostw Wojska Polskiego w Pływaniu reprezentując naszą poznańską jednostkę od początku jej istnienia.
Tegoroczne Mistrzostwa Wojska Polskiego wygrała 12 Dywizja Zmechanizowana, drugie miejsce zdobyła 16 Dywizja Zmechanizowana, a trzecie 11 Dywizja Zmechanizowana.
Serdeczne gratulacje !
.
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych