BIP
AKTUALNOŚCI
Służba przygotowawcza w szeregach Centrum
04.10.2019
4 października podczas apelu odbyło się uroczyste wręczenie broni żołnierzom służby przygotowawczej

To zaszczyt, odpowiedzialność i obowiązek mieć wręczoną uroczyście broń podczas zbiórki z rąk Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. To symboliczne wydarzenie jest także sygnałem dla żołnierzy służby przygotowawczej, że czas intensywnego szkolenia w murach poznańskiego Centrum właśnie się rozpoczął.
Przyjmowanie adeptów do służby trwało od 1 do 2 października. W tym czasie żołnierze zostali umundurowani i wyposażeni w niezbędny sprzęt, przeszli rozmowy min. z psychoprofilaktykiem czy przełożonymi. Dziś oprócz zbiórki i wręczenia broni zorganizowane zostały zajęcia profilaktyczne, podczas których osoby funkcyjne uświadomiły młodych żołnierzy o ich prawach i obowiązkach w tematyce finansowej, prawnej i szkoleniowej. Komendant Centrum osobiście zapoznał słuchaczy z obiektem i życzył wytrwałości oraz szybkiej adaptacji w nowym środowisku. Przysięga wojskowa żołnierzy służby przygotowawczej odbędzie się 26 października podczas święta jednostki i dnia otwartych koszar.  
W ramach apelu Komendant wyróżnił także drużyny, które podczas zawodów użyteczno-bojowych w dniu 30 września były najlepsze wręczając pamiątkowe statuetki, zdjęcia i dyplomy.

.
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych