BIP
AKTUALNOŚCI
Żołnierze CSWL oddają krew
28.08.2019
28 sierpnia 2019 r. w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa pod hasłem „SpoKREWnieni Służbą”.

Żołnierze z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu odpowiedzieli na apel centrów krwiodawstwa dotyczący zapotrzebowania na krew w okresie wakacyjnym. W Centrum zorganizowano mobilną akcję krwiodawstwa. Żołnierze zawsze z ogromnym entuzjazmem podchodzą do takich akcji, krew jest najcenniejszym darem jakim możemy się podzielić. W akcję krwiodawstwa chętnie włączają się również żołnierze Legii Akademickiej. Do akcji przystąpiło około 50 żołnierzy. Zebrana krew trafi dla potrzebujących i chorych w całej Polsce.

*****
Akcję honorowego krwiodawstwa po hasłem SpoKREWnieni Służbą zainaugurował Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej 1 marca br. w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Datę wybrano nieprzypadkowo. To święto państwowe ustanowione w hołdzie żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski.

Zdjęcia: Jacek Mizgała
 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych