BIP
AKTUALNOŚCI
Studenci Legii Akademickiej przeszli szkolenie strzeleckie
23.08.2019
W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu trwa pierwszy tydzień intensywnego szkolenia żołnierzy Legii Akademickiej.

Ochotnicy Legii Akademickiej przez okres szkolenia praktycznego nabywają umiejętności w zakresie budowy, obsługi i posługiwania się bronią strzelecką, ochrony przed bronią masowego rażenia, czy działań taktycznych. Profesjonalne, świadome posługiwanie się bronią osobistą to podstawowe zadanie każdego żołnierza. Bezpieczeństwo w posługiwaniu się bronią, prawidłowa postawa strzelecka, złożenie się do strzału, prawidłowa praca na języku spustowym, sprawna wymiana magazynków i usuwanie podstawowych zacięć, obsługa – to tylko kilka z licznych czynności jakie żołnierze wykonują pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów.

Bardzo istotnym elementem szkolenia ochotników Legii Akademickiej jest także nauczanie regulaminów oraz kształtowanie dyscypliny wojskowej, tak aby każdy z żołnierzy zdał sobie sprawę z tego, że noszenie munduru to nie tylko przywilej i forma realizowania życiowej pasji, ale też zbiór zasad i powinności oraz odpowiedzialność, którą będą ponosić jako przyszli podoficerowie.
.
Zdjęcia: kpt. Monika Trajdos-Giejdasz, Jacek Mizgała
.
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych