BIP
AKTUALNOŚCI
Święto Wojska Polskiego w CSWL
14.08.2019
Uroczystym apelem w dniu 14.08.2019r. w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych rozpoczęto obchody zbliżającego się Święta Wojska Polskiego.

Spotykamy się w przededniu Święta Wojska Polskiego po to, by kultywować pamięć o chlubnych tradycjach oręża polskiego, dramatycznej, ale zakończonej ogromnym sukcesem Bitwy Warszawskiej 1920 roku. W tym roku Nasze święto – Święto Wojska Polskiego – ma szczególną wymowę i zbiega się z 99. rocznicą Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicą wybuchu I Powstania Śląskiego -  powiedział zastępujący komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych ppłk Janusz Duhr w okolicznościowym przemówieniu skierowanym do żołnierzy zgromadzonych na placu apelowym. – W tym uroczystym dniu chcemy uczcić naszych poprzedników, żołnierzy polskich, którzy w historii naszego państwa i współcześnie podejmują wysiłek utrzymania pokoju. Wszystkich tych, którzy w obliczu wroga nie wahali się oddać Ojczyźnie tego co najcenniejsze – własnego życia – podkreślił. Podczas przemówienia podpułkownik Duhr w swoim, jak i komendanta CSWL pułkownika Piotra Kriese imieniu podziękował żołnierzom za codzienny trud oraz zaangażowanie w wykonywanie zadań służbowych i złożył życzenia powodzenia i pomyślności w służbie i życiu rodzinnym, oraz tego żebyśmy nigdy, jak nasi przodkowie, nie musieli kłaść na szali naszego życia, ale by każdy z nas był do tego gotowy realizując się w szkoleniu i służbie dla Ojczyzny.

Tradycyjnie w Święto Wojska Polskiego wręczone zostały akty mianowania i wyróżnienia. W ten sposób honoruje się tych, którzy służą najlepiej.

Kolejnym punktem uroczystości było pożegnanie żołnierzy kończących swoją służbę w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.
 
Po odczytaniu Apelu Pamięci Oręża Polskiego i odśpiewaniu „Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego”, uroczysty apel zakończyła defilada pododdziałów.
.
Zdjęcia: kpt. Monika Trajdos - Giejdasz, Jacek Mizgała
.
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych