BIP
AKTUALNOŚCI
Przyjmujemy ochotników Legii Akademickiej
30.06.2019
W niedzielę, 30 czerwca br., w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych rozpoczęło się przyjęcie ochotników w ramach Legii Akademickiej.

Rozpoczęło się szkolenie w ramach programu edukacji wojskowej studentów w ramach Legii Akademickiej. Studenci, którzy przeszli szkolenie teoretyczne na uczelniach, pozytywnie zdali egzaminy i złożyli wnioski o powołanie w trybie ochotniczym do odbycia ćwiczeń wojskowych w niedzielę, 30 czerwca stawili się w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Pierwszego dnia ochotnicy zostali umundurowani i wyekwipowani.

W najbliższych tygodniach nowo przybyli będą szkoleni w Ośrodku Szkolenia poznając fundamenty żołnierskiego rzemiosła, realizując część praktyczną programu „Legia Akademicka”. Szkoleni praktycznie zaznajomią się nie tylko z regulaminami, musztrą czy dyscypliną wojskową, ale także będą uczestniczyć w zajęciach ze szkolenia ogniowego i taktycznego. Szkolenie będzie przebiegać w dwóch modułach. Moduł szkolenia podstawowego, trwający trzy tygodnie, zakończony zostanie egzaminem i złożeniem przysięgi wojskowej oraz nadaniem studentowi stopnia szeregowego rezerwy. Na tym module ochotnik będzie mógł zakończyć swój udział w programie Legii Akademickiej, ale jeśli zechce będzie miał możliwość przejścia dodatkowego szkolenia trwającego także trzy tygodnie w ramach modułu podoficerskiego. Modułu szkolenia podoficerskiego zakończony zostanie egzaminem i mianowaniem na stopień kaprala rezerwy.
.
Zdjęcia: kpt. Monika Trajdos-Giejdasz
.
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych