BIP
AKTUALNOŚCI
Przywitanie żołnierzy IX zmiany PKW Afganistan
14.06.2019
Żołnierze Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych na czele z komendantem Centrum, dowódcą IX zmiany PKW Afganistan RSM płk. dypl. Piotrem Kriese, powrócili z Afganistanu.

W piątek, 14 czerwca br., kierownicza kadra Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Sali Tradycji uroczyście powitała żołnierzy Centrum, na czele z komendantem płk dypl. Piotrem Kriese, wracających z IX zmiany PKW Afganistan RSM. Wszyscy wrócili cali i zdrowi.
.
Płk dypl. Piotr Kriese w swoim przemówieniu podsumował działalności żołnierzy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych na IX zmianie PKW Afganistan. Podziękował im za ofiarną służbę, a szczególnie za ich wkład, zaangażowanie i rzetelność w realizacji zadań. Słowa podziękowania skierował również do żołnierzy, którzy przez ten czas pozostali w Centrum - Dziękuję Wam za dobrze wykonane zadania podczas mojej służby w Afganistanie - zaznaczył.

Jest dla mnie zaszczytem powitać Was wszystkich całych i zdrowych w koszarach Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych - powiedział pełniący obowiązki komendanta Centrum ppłk dypl. Jarosław Muszyński.  - Jako żołnierze doskonale zdajemy sobie sprawę z tego ile trzeba wyrzeczeń własnych i rodzinnych by móc wykonywać zadania na misji. Jesteśmy także dumni z Waszego profesjonalizmu w realizacji zadań mandatowych - podkreślił.
 
 
Zdjęcia: Jacek Mizgała
 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych