BIP
AKTUALNOŚCI
Kosmiczny Dzień Dziecka - uśmiech i wspaniała zabawa
01.06.2019
1 czerwca 2019 r. na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka.

Organizatorem festynu był Klub Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. Pracownicy Klubu i żołnierze z CSWLąd przygotowali wiele atrakcji dla dzieci z okazji ich święta.

Na dzieci żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej CSWL i SPWL czekało tego dnia mnóstwo zabaw i atrakcji związanych z kosmosem. Mobilne planetarium - lot w Kosmos, eurobungee trampoliny, żyroskop – trenażer kosmiczny, warsztaty kosmiczno–wybuchowe, efektowne doświadczenia, rzucanie asteroidami do pneumatycznej bramki strzelnościowej, gwiezdne tatuaże brokatowe, wycieczka w kosmos - gogle VR gra w wirtualnej rzeczywistości w Kosmosie,  pokaz wielkich baniek mydlanych,  foto budka wraz z kosmicznymi gadżetami do przebierania się, iluzjonistka - profesjonalny pokaz magii, to kilka z wielu atrakcji podczas naszego festynu.

Batalion zabezpieczenia szkolenia wystawił ciężki sprzęt: czołg PT-91, BWP, HMMWV, KTO Rosomak, BRDM. Po ogromnym zainteresowaniu czołgami oraz wozami bojowymi  można stwierdzić z całą pewnością – będziemy mieli godnych następców… Była również wojskowa straż pożarna, a jak straż to i lanie wody.

Miłą niespodzianką był przyjazd sporej liczby motocyklistów z Koła Motocyklowego działającego przy Klubie Centrum. Dzieci miały okazje zobaczyć piękne mechaniczne rumaki jak również przejechać się na tych niesamowitych maszynach.

Gry i zabawy dla najmłodszych i rodziców integrowały rodziny społeczności Centrum oraz Szkoły Podoficerskiej. Dla żołnierzy to bardzo ważne, gdyż zawód żołnierza wymaga całkowitego poświęcenie się służbie, obowiązkom służbowym. Sobotni festyn był więc wspaniałą okazją do intensywnego spędzenia czasu razem ze swoimi pociechami. Dzieci i ich rodzice opuszczali CSWLąd z uśmiechami na twarzach.
.
Zdjęcia: Jacek Mizgała
.
 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych