BIP
AKTUALNOŚCI
Aeromobilni z AWL
28.05.2019
Od początku maja na poligonie w Biedrusku trwa szkolenie praktyczne podchorążych Akademii Wojsk Lądowych z Wrocławia.

Ponad 300 przyszłych oficerów różnych specjalności (pancernej, zmechanizowanej, rozpoznawczej, aeromobilnej) przybyło do Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, aby sprawdzać w praktyce swoją wiedzę nabytą na studiach w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Wśród wielu zamierzeń szkoleniowych pod okiem doświadczonych wykładowców i instruktorów z CSWL realizowane są zajęcia ze szkolenia ogniowego. Podchorążowie grupy aeromobilnej na poligonie w Biedrusku szlifują swoje umiejętności strzeleckie z karabinu maszynowego. Podchorążowie poznają technikę prowadzenia ognia z broni strzeleckiej zamontowanej na samochodzie HMMWV (od ang. high-mobility multipurpose wheeled vehicle, wielozadaniowy pojazd kołowy o wysokiej mobilności). Montowanie i demontaż karabinu maszynowego na pojeździe, przygotowanie pojazdu i karabinu do strzelania, zasady prowadzenia ognia z wielokalibrowego karabinu maszynowego, to tylko niektóre z podstawowych czynności konieczne do opanowania przez podchorążych specjalności aeromobilnej podczas zajęć na poligonie w Biedrusku.

Intensywne szkolenie na poligonie w Biedrusku to niewątpliwie ogromny wysiłek zarówno fizyczny jak i psychiczny, ale jak mówią sami podchorążowie wyczekują tego przyjazdu, bo to właśnie tutaj można zweryfikować swoją dotychczasową wiedzę teoretyczną a co ważniejsze nabyć i sprawdzić swoje umiejętności praktyczne.

Zdjęcia: kpt. Monika Trajdos-Giejdasz
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych