BIP
AKTUALNOŚCI
Strzeleckie mistrzostwa
27.05.2019
W dniach 20-24.05.2019 roku na obiektach 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku odbyły się zawody Grupy Sportowej DG RSZ - 2 z broni etatowej.

Reprezentacja Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych zespołowo i drużynowo w strzelaniu z karabinka wywalczyła II miejsce, natomiast z pistoletu uplasowała się na I pozycji.
.
Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych od lat udowadnia, że w konkurencjach strzeleckich jest faworytem i poważnym rywalem dla pozostałych jednostek. Staranny proces treningowy, ponadprzeciętne zdolności naszych strzelców, ich talent i doświadczenie powodują, że pomimo ciężkich niejednokrotnie warunków pogodowych i logistycznych dają z siebie 100 % pokonując presję i stres, które panują na tego typu zawodach sportowych.

„Pistoleciarze centrowscy” to mocny zespół, który udowodnia od lat, że wie co robi i jest w tym niepokonany, natomiast nasi „karabinierzy” to drużyna złożona z młodych, ambitnych strzelców, którzy będąc pierwszy raz razem w tym składzie na zawodach wprowadziła wszystkich faworytów w niepewność do ostatniego strzału.

- Wspólnie z mł. chor. Łukaszem Szoszorkiem jesteśmy dumni z naszych zawodników i bardzo się  cieszymy, że mieliśmy okazję zabezpieczać proces treningowy strzelców i obserwować ich na zawodach – podkreśla kpt. Marcelina Kusza-Sulowska.
.
Z karabinka kbs Beryl strzelali:
szer. Bartosz Brzeziński – indywidualnie II miejsce
szer. Konrad Hekiert
szer. Tomasz Początek 
szer. Wojciech Paniączyk
.

Z pistoletu PW-83 strzelali:
por. Marek Mirowski – indywidualnie III miejsce
st. chor. szt. – Dariusz Głowacki
st. chor. szt. – Dariusz Dowgird
st. chor. szt. – Ireneusz Hadzicki


Kierownicy sekcji: kpt. Marcelina Kusza-Sulowska i mł. chor. Łukasz Szoszorek
Trener strzelców z karabinka: st. chor. szt. Marek Początek
Trener strzelców z pistoletu: st. chor. szt. Maciej Szałański


Zdjęcia: kpt. Marcelina Kusza-Sulowska, mł. chor. Łukasz Szoszorek

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych