BIP
AKTUALNOŚCI
Eliminacje regionalne I Ogólnopolskiego Turnieju
06.05.2019
25 kwietnia 2019 roku w Klubie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu odbyły się eliminacje regionalne do I Ogólnopolskiego Turnieju "Misia Wojtka"..

Gra „Miś Wojtek” jest grą planszową wydaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Odwołujący się do realiów II wojny światowej "Miś Wojtek" ukazuje dzieje Polaków wywiezionych z trenów okupowanych przez Związek Sowiecki i ich długą wędrówkę z Rosji, przez Iran, Palestynę, Egipt, Włochy aż do Szkocji.
.
I Ogólnopolski Turniej „Misia Wojtka” jest organizowany przez Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej, jego adresatem są uczniowie szkół podstawowych. W ośmiu oddziałach IPN w całej Polsce zostały przeprowadzone eliminacje regionalne wyłaniające finalistów, którzy wezmą udział w ogólnopolskim finale turnieju w maju b.r. w Wesołej k. Warszawy.

W przypadku Poznania, do rozgrywek stanęło ostatecznie 13 czteroosobowych drużyn. Przed rozpoczęciem rywalizacji, pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu Katarzyna Książkowska oraz Witold Sobócki wprowadzili uczestników w historię kaprala „Misia Wojtka” oraz wyjaśnili zasady turnieju.

Uczestnicy mieli także możliwość zwiedzenia Sali Tradycji Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Najlepszym drużynom – z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Belęcinie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Żaganiu serdecznie gratulujemy!

Tekst: Witold Sobócki
Zdjęcia: Jacek Mizgała

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych