BIP
AKTUALNOŚCI
MISTRZOSTWA GRUPY SPORTOWEJ DG RSZ - 2
29.04.2019
Zawodniczka i zawodnicy judo z CSWL pokonując zmęczenie i ogromny wysiłek oraz wykorzystując zdobyte podczas wielogodzinnych treningów doświadczenie i umiejętności walczyli w 5. Lubuskim pułku artylerii w Sulechowie.

II miejsce reprezentacji CSWL na szczeblu naszej Grupy Sportowej zdobyte 25 kwietnia 2019 roku w 5. Lubuskim pułku artylerii w Sulechowie to duże osiągnięcie tym bardziej, że zawodników było aż 80 z 10 jednostek reprezentacyjnych, a poziom walk wysoki.
.
Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych reprezentowali :
Kierownik i trener reprezentacji – kpt. Marcelina Kusza-Sulowska
Zawodnicy - kpr. Marcin Olejniczak, szer. Katarzyna Lubońska, szer. Piotr Wawrzyniak, szer. Mateusz Kudliński, szer. Damian Żubrowski, szer. Filip Kasperkowiak, szer. Michał Kusyk i szer. Paweł Prądzyński.

Bezkonkurencyjni okazali się: kpr. Marcin Olejniczak w kategorii + 100 kg wygrywając 3 walki, szer. Katarzyna Lubońska w kategorii + 63 wygrywając 3 walki oraz szer. Piotr Wawrzyniak w kategorii do 100 kg wygrywając 4 walki. Niezwykłym zaskoczeniem był szer. Mateusz Kudliński, który wykazał się walecznością i sprytem wygrywając 3 walki i zdobywając ostatecznie w bardzo wyrównanej kategorii do 66 kg 2 miejsce. Równie dużym zaangażowaniem wykazał się szer. Damian Żubrowski, który nie odstępował przeciwnikom i poprzez wygranie 2 walk zdobył 3 miejsce w kategorii do 60 kg. Szer. Filip Kasperkowiak pokonał 2 przeciwników i uplasował się tuż za podium w kategorii do 81 kg, a szer. Michał Kusyk triumfował w 1 pojedynku i zajął 7 miejsce w kategorii do 90 kg.

Zdjęcia: st. szer. Artur Socha, szer. Paweł Prądzyński
.
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych