BIP
AKTUALNOŚCI
Sportowa rywalizacja
23.04.2019
W dniach 17-18.04.2019 r. w ramach współzawodnictwa sportowego komórek organizacyjnych CSWL odbyły się zawody sportowe w konkurencjach: pokonywanie ośrodka sprawności fizycznej oraz bieg patrolowy.

Pokonywanie Ośrodka Sprawności Fizycznej (OSF) polega na przebiegnięciu odcinka 200 metrów w umundurowaniu polowym, podczas którego należy poprawnie technicznie przebiec przez 10 przeszkód umieszczonych na trasie. OSF jest bardzo użyteczną, wszechstronną konkurencją rozwijającą szereg umiejętności fizycznych żołnierzy (od 2019 roku pokonywanie OSF jest obowiązkowym elementem podczas sprawdzianu sprawności fizycznej dla żołnierzy).

Bieg patrolowy to konkurencja, na którą składają się trzy dyscypliny: bieg, pokonanie Ośrodka Sprawności Fizycznej (OSF) oraz strzelanie z pistoletu wojskowego. Podczas zawodów uczestnicy w pierwszej kolejności musieli przebiec 1000 metrów, pokonać OSF, a następnie dobiec do strzelnicy (800 metrów) i wykonać strzelanie z pistoletu wojskowego. Bieg patrolowy to trudna i wymagająca dyscyplina, podczas której sprawdzana jest wytrzymałość, sprawność jak i umiejętność zapanowania nad swoim zmęczeniem podczas strzelania.

Mogłoby się wydawać, że to tylko dwie konkurencje ale poziom ich trudności i wysiłku jaki im towarzyszy znany jest tylko najlepszym. Zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom pełniący obowiązki komendanta Centrum ppłk Jarosław Muszyński pogratulował wyników oraz hartu ducha.

Podczas sportowej rywalizacji uzyskano następujące wyniki:

W klasyfikacji indywidualnej w pokonywaniu Ośrodka Sprawności Fizycznej:
I miejsce – kpr. Dawid Dworak
II miejsce – kpt. Wojciech Masłowski
III miejsce – st. kpr. Piotr Różański

W klasyfikacji zespołowej w pokonywaniu Ośrodka Sprawności Fizycznej:
I miejsce – Ośrodek Szkolenia Specjalistycznego
II miejsce – Wydział Dydaktyczny
III miejsce – Batalion Zabezpieczenia Szkolenia

W klasyfikacji indywidualnej w biegu patrolowym:
I miejsce – kpt. Wojciech Masłowski
II miejsce – kpr. Dawid Dworak
III miejsce – szer. Paweł Prądzyński

W klasyfikacji zespołowej w biegu patrolowym:
I miejsce – Wydział Dydaktyczny
II miejsce – Ośrodek Szklenia Specjalistycznego
III miejsce – Batalion Zabezpieczenia Szkolenia
.
Zdjęcia: st. chor. szt. Piotr Olszewski, Jacek Mizgała
.
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych