BIP
AKTUALNOŚCI
Zostań Żołnierzem RP
11.03.2019
"Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej" to hasło, które wzbudziło na nowo zainteresowanie wojskową służbą wśród Polek i Polaków.

Kampania Ministerstwa Obrony Narodowej jest odpowiedzią na wzrost społecznego zainteresowania wojskiem i zdobywaniem kompetencji związanych z bezpieczeństwem. Jej celem jest zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej i obronie terytorialnej), w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych − szeregowych, podoficerów i oficerów. Na przykładzie osób, które związały z wojskiem swoje życie, objęły różne stanowiska służbowe, przedstawiamy wartości i zalety, jakich żołnierze Wojska Polska doświadczają na co dzień.

     Bohaterką kolejnej odsłony jest szer. Katarzyna Lubońska, która służy w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Szeregowy Katarzyna Lubońska trenuje sporty walki od 11 roku życia. Swoją przygodę ze sportem zaczęła jako judoczka zdobywając kilkukrotnie medale na Mistrzostwach i Pucharach Polski w Judo. Wielokrotna Mistrzyni Polski BJJ No Gi.  Od 2014 roku jest zawodniczką MMA, która stoczyła w tej formule 8 zawodowych pojedynków organizacji KSW i Ladies Fight Night.

     Polska armia powinna być liczniejsza, dlatego głównym celem organizatorów kampanii jest zachęcenie młodych ludzi, by planując swoją przyszłość, wzięli pod uwagę możliwość bycia żołnierzem zawodowym. O potrzebach polskich sił zbrojnych mówi się wiele, warto jednak zwrócić też uwagę na korzyści, jakie niesie służba wojskowa: stałość i pewność zatrudnienia, możliwość zdobycia wysoko specjalistycznych kwalifikacji oraz atrakcyjne perspektywy rozwoju zawodowego i osobistego.


GALERIA ZDJĘĆ
(Fot. Remigiusz Rakowski)
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych