BIP
AKTUALNOŚCI
Piknik
09.03.2019
9 marca 2019 r. w CSWL odbył się piknik z okazji obchodów XX. rocznicy włączenia Polski do NATO.

W 20 jednostkach na terenie całego kraju w ramach organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej piknikach wojskowych uczczono 20 lat Polski w NATO. Stanowiły one część oficjalnych obchodów organizowanych z okazji wstąpienia Polski do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego w 1999 r.

     Podczas wspólnego świętowania w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych o godzinie 13.00 nastąpiło ceremonialne podniesienie Flagi RP oraz NATO oraz zostały odegrane hymny Polski oraz Sojuszu.

     Wśród wielu atrakcji tłumnie przybyli poznaniacy mogli zobaczyć nowoczesny sprzęt i wyposażenie wojskowe, wyszkolenie żołnierzy, spotkać się z żołnierzami polskimi i armii Stanów Zjednoczonych, zapoznać się z trenażerami do nauki strzelania, sprawdzić na specjalnie przygotowanym torze przeszkód, wysłuchać koncertu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych, oraz występów muzycznych kadetów Kursu Muzyków SPWL i wokalnych żołnierzy służby przygotowawczej. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci oraz tradycyjnego żołnierskiego poczęstunku. Te i wiele innych atrakcji można było dziś doświadczyć w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

     Wspólnie, całymi rodzinami razem z żołnierzami Wojska Polskiego licznie przybyli mieszkańcy Poznania i okolic świętowali wstąpienie Polski do NATO. Będąc członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego od 20 lat jesteśmy dumni z przeszłości i ze spokojem patrzymy w przyszłość.


Tekst: kpt. Monika Trajdos-Giejdasz
Zdjęcia: Jacek Mizgała
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych