BIP
AKTUALNOŚCI
Kobiety w szeregach CSWL
08.03.2019
Pełniący obowiązki komendanta CSWL podpułkownik Jarosław Muszyński spotkał się dziś z kobietami pełniącymi służbę oraz pracującymi w Centrum.

 

W codziennym toku służby żołnierze – kobiety udowadniają, że są tak samo dobrze wyszkolonymi oraz zaangażowanymi żołnierzami jak mężczyźni, a postawione zadania realizują na wysokim poziomie. Żołnierze - kobiety dokładają wszelkich starań, aby sprostać wymaganiom i zadaniom, które są przed nimi stawiane. - Rola kobiet w CSWL jest bardzo silna i bardzo ważna – podkreśla pełniący obowiązki komendanta Centrum ppłk Jarosław Muszyński. Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet komendant podziękował żołnierzom – kobietom za sumienną służbą wojskową pełną zaangażowania, inicjatywy oraz kreatywności i złożył im życzenia. W CSWL wiele pracowników resortu obrony narodowej to także kobiety, dla nich ppłk Muszyński miał także życzenia. Z okazji przypadającego dziś Dnia Kobiet życzył wszystkim Paniom satysfakcji w służbie i pracy, a także pomyślności i radości w życiu osobistym.

      Tradycyjnie już w Międzynarodowy Dzień Kobiet przedstawicielki służb mundurowych poznańskiego garnizonu spotkały się na strzelnicy TARCZA 96, gdzie odbyły się zawody strzeleckie z pistoletu wojskowego. O laur najlepszego strzelca przedstawicielki służb mundurowych strzelały z pistoletu Glock na dystansie 25 metrów 10 nabojami (dwa razy po 5 naboi ze zmianą magazynka). Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych reprezentowały: kpt. Marcelina Kusza-Sulowska, mł. chor. Monika Nowak i st. sierż. Żaneta Niemczewska.

Tekst: kpt. Monika Trajdos-Giejdasz
Zdjęcia: kpt. Monika Trajdos-Giejdasz, Jacek Mizgała
.
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych