BIP
AKTUALNOŚCI
CSWL w Projekcie Wojownik
27.02.2019
W dniach 19-20 lutego 2019 r. na bazie 5. Lubuskiego pułku artylerii w Sulechowie odbyła się XI edycja Projektu Wojownik.

Celem projektu, jak podkreśla pomysłodawca płk Szczepan Głuszczak, jest przede wszystkim integracja środowiska żołnierzy weteranów – uczestników misji poza granicami kraju, a także zainteresowanie sportami walki jako dyscypliną utylitarną szczególnie dla wojskowych. Projekt polega na organizowaniu raz w miesiącu zajęć edukacyjno-sportowych z mieszanych sztuk walki tzw. MMA (Mixed Martial Arts) dla  żołnierzy weteranów misji poza granicami kraju, weteranów poszkodowanych, instruktorów wychowania fizycznego jednostek wojskowych wszystkich rodzajów sił zbrojnych. Zajęcia prowadzą czołowi polscy zawodnicy walczący w najlepszej na świecie federacji UFC (Ultimate Fighting Championship), czołowej europejskiej federacji KSW (Konfrontacja Stylów Walki) oraz mistrzowie innych federacji. W ramach projektu odbywają się seminaria z mieszanych sztuk walki, wykłady na temat radzenia sobie ze stresem poprzez sport, prawidłowym żywieniu w sportach walki, czy motywacji w sporcie i wojsku.
    
     Do udziału w XI edycji Projektu Wojownik z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu zaproszona została szer. Katarzyna Lubońska, która trenuje sporty walki od 11 roku życia. Swoją przygodę ze sportem zaczęła jako judoczka zdobywając kilkukrotnie medale na Mistrzostwach Polski. Od 2014 roku jest zawodową zawodniczką MMA, która stoczyła w tej formule 8 pojedynków organizacji min. dla KSW i Ladies Fight Night.

Tekst: kpt. Monika Trajdos-Giejdasz

GALERIA ZDJĘĆ
httt://www.facebook.com/projektwojownikWP/
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych