BIP
AKTUALNOŚCI
Awanse i nowi żołnierze w CSWL
15.02.2019
15 lutego br., podczas zbiórki na placu apelowym pełniący obowiązki komendanta Centrum ppłk Jarosław Muszyński przywitał nowych żołnierzy, którzy wstąpili w szeregi Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, a także wręczył awanse.

Nowo przybyli żołnierze, którzy wstąpili w szeregi Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu to: por. Krzysztof Zagórski, który swoją służbę pełnił będzie na stanowisku dowódcy w Ośrodku Szkolenia Specjalistycznego, st. szer. Maciej Bączkowski, który będzie zastępcą dowódcy plutonu w Ośrodku Szkolenia Specjalistycznego, a także st. szer. Mariusz Rossa, st. szer. Wojciech Gładyszak, szer. Konrad Dąbek, którzy objęli stanowiska kierowców w batalionie zabezpieczenia szkolenia.
   
     Po objęciu obowiązków służbowych na nowych stanowiskach służbowych zostali mianowani na stopień:
- majora
         kpt. Jakub Chęciński
- sierżanta
         plut. Marcin Kubiak
         plut. Krzysztof Ronowski
         plut. Robert Rozmiarek
- kaprala
      st. szer. Maciej Bączkowski
      st. szer. Karol Krauzewicz
      st. szer. Krystian Niemczewski
      st. szer. Bartosz Wujec

      Awansowani przyjęli akty mianowania z rąk pełniącego obowiązki komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych podpułkownika Jarosława Muszyńskiego, który pogratulował wyróżnionym i życzył im dalszych sukcesów na drodze zawodowej kariery. Przypomniał również, że otrzymując awans jednocześnie podejmują się nowych wyzwań, które niosą za sobą nie tylko przywileje, ale również większą odpowiedzialność.

Tekst: kpt. Monika Trajdos-Giejdasz
Zdjęcia: Jacek Mizgała
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych