BIP
AKTUALNOŚCI
PKW Afganistan - wizyta Dowódcy PKW w NKC Kabul
11.02.2019
W poprzednim tygodniu Dowódca IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego płk dypl. Piotr Kriese odwiedził polskich żołnierzy wykonujących zadania mandatowe w bazie NKC (New Kabul Compound).

Na początku spotkania dowódca Zespołu Doradców ABS (Armour Branch School) ppłk Jarosław Drąg, złożył meldunek w trakcie którego przedstawił ocenę realizacji zadań oraz kierunki działania na kolejne miesiące. Wizyta była również okazją do złożenia podziękowań żołnierzom, którzy w codziennej służbie wykonują zadania doradczo – szkoleniowe. - Przed Wami nowe zadania związane ze szkoleniem afgańskiej armii, jestem przekonany że wykonacie je na bardzo wysokim poziomie - powiedział Dowódca Kontyngentu.   
    W czasie wizyty Dowódca PKW podkreślił jak ważne jest, aby realizując zadania tysiące kilometrów od rodzin i macierzystych jednostek, nie zapominać, że na bezpieczeństwo w Polsce składa się również nasza obecność w Afganistanie w ramach koalicji NATO (North Atlantic Treaty Organization), a sukcesy afgańskich żołnierzy odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, to także sukcesy Polaków, biorących udział w ich szkoleniu. Na zakończenie wykonano wspólne zdjęcie. Ponadto 4 lutego Dowódca PKW odbył spotkanie z żołnierzami 4 plutonu w Kabulu na HKIA. W tym dniu żołnierze ukończyli pozytywnie kurs prowadzenia pojazdów mechanicznych typu MRAP.

Tekst: kpt. mar. Daniel Mazur
Zdjęcia: ppłk Jarosław Drąg

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych