BIP
AKTUALNOŚCI
Wizyta Dowódcy IX zmiany PKW Afganistan RSM w Bazie HKIA Kabul
17.01.2019
W dniach 14-15.01.2019 r. Dowódca IX zmiany PKW Afganistan RSM płk dypl. Piotr Kriese wraz z oficerami dowództwa przebywał w Bazie HKIA w Kabulu.

Wizyta miała na celu spotkanie z żołnierzami 4 plutonu ochrony porucznika Krzysztofa Króla realizującymi zadania mandatowe w tej Bazie. 
     Żołnierze mieli okazje porozmawiać, podzielić się swoimi wrażeniami z dotychczasowej służby z Dowódcą Kontyngentu. Dowódca PKW zapoznał się ze szczegółowymi zadaniami stawianymi przed plutonem. Żołnierze odpowiadają między innymi za kontrolę osób i pojazdów wjeżdżających do Bazy, jednocześnie za jej ochronę w bardzo szeroko pojętym tego słowa znaczeniu. Każdorazowe przystąpienie do swoich zadań poprzedzone jest szczegółowym instruktażem w zakresie zasad postępowania w sytuacjach szczególnych, które mogą wystąpić w trakcie realizacji zadań.
     W ocenie dowódcy kompanii mjr. Teleh Babayev z Azerbejdżanu, polscy żołnierze wchodzący w skład jego kompanii, wykonują swoje zadania na bardzo wysokim poziomie i niejednokrotnie stanowią wzór do naśladowania dla wszystkich służących w bazie HKIA. Natomiast dowódca plutonu wie, że jego podwładni na misji nie mają łatwego życia, ale są jednocześnie dumni, że to właśnie ich wybrano i powierzono to zadanie.
     Na zakończenie wizyty Dowódca PKW wyraził uznanie swoim żołnierzom za profesjonalizm w codziennej bardzo trudnej i odpowiedzialnej służbie w Afganistanie, pogratulował osiągnięć, jednocześnie zapewniając o pomocy w rozwiązywaniu najbardziej nurtujących spraw i trudności.
 
 
Tekst i zdjęcia: kpt. mar. Daniel Mazur
 
 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych