BIP
AKTUALNOŚCI
Ochotnicy służby przygotowawczej rozpoczęli szkolenie
08.01.2019
W dniach 7 - 8 stycznia 2019 roku odbyło się przyjęcie ochotników służby przygotowawczej. W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu elewi rozpoczęli I turnus służby przygotowawczej.

W styczniu kolejni ochotnicy zostali przyjęci do szkolenia w ramach służby przygotowawczej w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Wśród kandydatów na żołnierzy około 30 % stanowią kobiety. Nowo przybyli żołnierze będą szkoleni zgodnie z programem w Ośrodku Szkolenia Podstawowego. Komendantem OSP jest mjr Janusz Dziomba.
   

     Przez najbliższe miesiące ochotnicy będą poznawali fundamenty żołnierskiego rzemiosła. Pierwszy etap to dla elewów szkolenie podstawowe, podczas którego posiądą podstawową wiedzę i umiejętności wojskowe. Będą się uczyć przepisów i regulaminów, podstaw musztry oraz zasad dyscypliny. Ochotnicy będą też mieli praktyczne zajęcia saperskie, taktyczne, dotyczące terenoznawstwa i szkolenie strzeleckie. Później muszą przystąpić do egzaminów, a po ich zdaniu kolejny etap - szkolenie specjalistyczne. Najlepsi z elewów po zakończeniu służby przygotowawczej mają szansę na podpisanie kontraktów na służbę w Narodowych Siłach Rezerwowych. 

     22 lutego 2019 r. żołnierze złożą uroczystą przysięgę wojskową, na którą serdecznie zapraszamy.

 

 

Tekst: kpt. Monika Trajdos-Giejdasz

Zdjęcia: Jacek Mizgała

 

GALERIA ZDJĘĆ

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych