BIP
AKTUALNOŚCI
Tradycyjny Wigilijny Opłatek
19.12.2018
W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych odbył się tradycyjny Wigilijny Opłatek.

18 grudnia br., w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych odbyło się wigilijne spotkanie obecnych i byłych żołnierzy Centrum i pracowników resortu obrony narodowej. W wigilii uczestniczyli również zaproszeni goście, przedstawicieli władz wojewódzkich i samorządowych, jednostek i instytucji wojskowych oraz innych służb mundurowych.
     Pełniący obowiązki komendant Centrum ppłk dypl. Jarosław Muszyński złożył zebranym życzenia świąteczne – Święta Bożego Narodzenia są czasem odpoczynku, spotkań rodzinnych, refleksji nad tym co było i nad tym co będzie. W tej refleksji rozważamy to co złego i dobrego nas spotkało, co zrobiliśmy a czego nie udało nam się zrobić. Podejmujemy postanowienia co zmienić w swoim życiu w przyszłości. Serdecznie życzę wszystkim zdrowych, wesołych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas pozwoli na wypoczynek, nabranie sił do realizacji zadań służbowych i prywatnych przedsięwzięć w Nowym Roku -  w swoim wystąpieniu podpułkownik podkreślił także znaczenie pamięci o tych którzy odeszli z naszych szeregów. Życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia popłynęły także w stronę żołnierzy Centrum, którzy obecnie pod dowództwem komendanta CSWL pułkownika dyplomowanego Piotra Kriese wykonują zadania na rzecz sił koalicji międzynarodowej i lokalnej społeczności, w ramach IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego biorącego udział w misji Resolute Support – Najlepsze życzenia dobrych, błogosławionych, spokojnych świąt. Życzę Wam abyście spędzili je w poczuciu takich wartości jak honor i obowiązek żołnierski.

     Po Błogosławieństwie kapelana Centrum ppor. Arnolda Zimnickiego odśpiewano kolędy. Uroczystość swoim występem uświetnił występ dzieci z Zespołu Szkół im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich w Biedrusku oraz orkiestry kadetów kursu muzyków wojskowych Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych. Zebrani goście zgodnie z tradycją Święta Bożego Narodzenia złożyli sobie świąteczne życzenia opłatkowe, nie zabrakło także tradycyjnych wigilijnych potraw.

Tekst: kpt. Monika Trajdos-Giejdasz
Zdjęcia: Jacek Mizgała

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych