BIP
AKTUALNOŚCI
Rozprowadzenie z wyróżnieniami
07.12.2018
Piątkowa zbiórka w CSWL była okazją do wręczenia Odznak Honorowych Wojsk Lądowych, listów gratulacyjnych, aktów mianowania, uprawnień do noszenia Wojskowej Odznaki Sprawności Fizycznej, a także podziękowań za sukcesy w zawodach sportowych.

Podczas porannego rozprowadzenia czasowo pełniący obowiązki komendanta Centrum ppłk dypl. Jarosław Muszyński wręczył żołnierzom CSWL wyróżnionym przez Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Odznaki Honorowe Wojsk Lądowych i listy gratulacyjne. Gen. broni Jarosław Mika przyznał te wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w wykonywaniu zadań służbowych w związku ze świętem szkolnictwa wojskowego.


Odznakę Honorową Wojsk Lądowych otrzymali:

- st. chor. szt. Robert Jabłoński
- st. chor. szt. Mariusz Skoryna
- st. chor. szt. Leszek Soboń

List gratulacyjny:
- ppłk Andrzej Szymanowski
- st. chor. Mariusz Palak
   

     Podczas zbiórki z rąk komendanta Centrum 8 podoficerów i 3 szeregowych odebrało także akty mianowania na kolejny stopień wojskowy.
     Komendant Centrum na podstawie wyników sprawdzianu sprawności fizycznej nadał 65 żołnierzom Centrum uprawnienia do noszenia Wojskowej Odznaki Sprawności Fizycznej. 22 żołnierzy nabyło takie uprawnienia a 43 potwierdziło prawo do noszenia tej odznaki.
     Komendant podziękował także sportowcom godnie reprezentującym CSWL w Mistrzostwach Wojska Polskiego w pływaniu, judo i piłce siatkowej. Żołnierze Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w składzie reprezentacji DG RSZ 2 – 12 DZ zajmując czołowe miejsca na podium przyczynili się w ogromnym stopniu do osiągniecia końcowego sukcesu.


W pływaniu:
- st. chor. sztab. Mariusz Kachel – I miejsce na dystansie 50 i 100 m stylem klasycznym w kat. powyżej 35 lat, III miejsce w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym, I miejsce zespołowo;
- st. chor. sztab. Łukasz Osik – III miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym w kat. powyżej 35 lat, III miejsce w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym, I miejsce zespołowo;
- kpr. Łukasz Stolarczyk – I miejsce na dystansie 50 i 100 m stylem grzbietowym w kat. powyżej 35 lat, III miejsce w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym, I miejsce zespołowo;
- szer. Kamil Karkut - II miejsce na dystansie 50 i 100 m stylem grzbietowym w kat. do 35 lat, II miejsce w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym, I miejsce zespołowo.

W judo:
- szer. Katarzyna Lubońska – III miejsce w klasyfikacji drużynowej
- szer. Piotr Wawrzyniak – III miejsce w klasyfikacji drużynowej

W piłce siatkowej:
- szer. Wojciech Dziurkowski – II miejsce w klasyfikacji drużynowej

     Podpułkownik dyplomowany Jarosław Muszyński pogratulował zwycięzcom, jednocześnie mobilizując każdego do wzmożonego wysiłku i wytężonej pracy podczas zaplanowanego cyklu treningów.

 

Tekst: kpt. Monika Trajdos-Giejdasz

Zdjęcia: Jacek Mizgała

 

GALERIA ZDJĘĆ

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych