BIP
AKTUALNOŚCI
DZIEŃ PODOFICERA
16.11.2018
16 listopada br., podoficerowie z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych uczestniczyli w cyklicznym przedsięwzięciu szkoleniowym, jaki jest Dzień Podoficera.

Dzień Podoficera rozpoczął się od spotkania z komendantem Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. W czasie jego trwania żołnierze mieli okazję uzyskać odpowiedzi na nurtujące korpus problemy.
      W dalszej części zaplanowano zajęcia teoretyczne z budowy, użytkowania i zasad strzelania z broni osobistej dla absolwentów Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych którzy zajmują pierwsze swoje stanowiska podoficerskie. Zajęcia teoretyczne poprowadził bardzo doświadczony podoficer, wieloletni instruktor Cyklu Szkolenia Ogniowego st. chor. sztab. Dariusz Głowacki. Zajęcia prowadzone przez najbardziej doświadczonych przedstawicieli korpusu stanowią istotny czynnik doskonalenia zawodowego. Następnie na Strzelnicy Tunelowej odbyły się zajęcia praktyczne ze strzelania z broni osobistej. Nad bezpieczeństwem strzelania czuwał kierownik strzelania por. Marek Mirowski, mistrz Wojska Polskiego w strzelaniu z broni osobistej.
     Dzień Podoficera to czas, który poświęcamy na doskonalenie korpusu podoficerskiego. Zaplanowane i realizowane zajęcia mają służyć doskonaleniu wiedzy i umiejętności dowódców najniższego szczebla jak i integracji całego środowiska podoficerów.

Tekst: st. chor. sztab. Krzysztof Łuckiewicz
Zdjęcia: kpt. Monika Trajdos-Giejdasz
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych