BIP
AKTUALNOŚCI
Narodowe Święto Niepodległości
09.11.2018
Dla upamiętnienia 100. rocznicy odrodzenia Rzeczpospolitej Polskiej w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych przeprowadzono uroczysty apel.

W uroczystym apelu wzięli udział żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych i Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych. Obchody Narodowego Święta Niepodległości były okazją, by podziękować wszystkim żołnierzom i pracownikom RON. Komendant Centrum pułkownik dyplomowany Piotr Kriese wręczył odznaczenia nadane przez Prezydenta RP oraz Ministra Obrony Narodowej, Odznakę Honorową Wojsk Lądowych nadaną przez Dowódcę Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, a także listy gratulacyjne wyróżniającym się żołnierzom. 50 żołnierzy odebrało z rąk komendanta Centrum mianowania na wyższy stopień wojskowy. 
     Podczas uroczystego apelu pożegnano także 18 żołnierzy Centrum, którzy kolejne sześć miesięcy spędzą w Afganistanie, gdzie będą wykonywać zadania na rzecz sił koalicji międzynarodowej i lokalnej społeczności, w ramach IX zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego biorącego udział w misji Resolute Support (RSM). Udział w misji wymaga nie tylko profesjonalnego przygotowania, ale również niezwykłego hartu ducha i odwagi. Jestem przekonany, że dołożycie wszelkich starań, że zadania postawione przed kontyngentem zostaną wykonane na najwyższym poziomie. Życzę Wam żołnierskiego szczęścia i powrotu do kraju z nowymi doświadczeniami, które zaowocują w Waszej służbie wojskowej – powiedział komendant Centrum, podkreślając na koniec swojego przemówienia - Oprócz obowiązków, stawiam Wam rozkaz – wszyscy macie cali i zdrowi powrócić do Polski, do swoich najbliższych.
.

Tekst: kpt. Monika Trajdos-Giejdasz
Zdjęcia: kpt. Monika Trajdos-Giejdasz, Jacek Mizgała
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych