BIP
AKTUALNOŚCI
Podziękowanie za uratowanie życia
08.10.2018
04.10.2018 r. w Centrum Szkolenia Logistycznego w Grudziądzu odbyło się wzruszające podziękowanie żołnierza naszego Centrum za uratowanie życia.

17.09.2018 r. żołnierz CSWLąd szer. Michał Jagiełło przebywający na kursie w CSLog nagle zasłabł i stracił przytomność. Znajdujący się w pobliżu kpr. Paweł Wachsman z 16 Jarocińskiego batalionu remontu lotnisk podjął działania z zakresu pierwszej pomocy. Po stwierdzeniu zatrzymania akcji serca przystąpił do resuscytacji przeprowadzając masaż serca. Do akcji przyłączyła się st. szer. Alina Gorska z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Wspólnie przywrócili szer. Jagielle funkcje życiowe i opiekowali się nim do czasu przybycia Pogotowia Ratunkowego. Okazana pomoc była przeprowadzona bardzo profesjonalnie i uratowała życie naszemu żołnierzowi. Na uznanie zasługuje zdolność szybkiego podejmowania decyzji oraz sprawne i konsekwentne działanie obu żołnierzy.
     W dniu 04.10.2018 r. szer. Michał Jagiełło wraz dowódcą 21 kompanii remontowej kpt. Rafałem Kaczmarkiem oraz Starszym Podoficerem Komendy Centrum st. chor. sztab. Krzysztofem Łuckiewiczem udali się do CSLog w Grudziądzu, gdzie na spotkaniu w obecności kursantów wręczyli kpr. Pawłowi Wachsman i st. szer. Alinie Gorskiej podziękowania od Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu oraz upominki rzeczowe. Szczególnie wzruszającą chwilą był moment osobistych podziękowań Michała dla swoich ratowników.
     Spośród wszystkich ludzkich czynów trudno o bardziej chlubny i znamienity jak ten, który związany jest z ratowaniem życia i zdrowia ludzkiego.


Tekst: plut. Krzysztof Płaszczewski
Zdjęcia: szer. Zbigniew Karnabol

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych