BIP
AKTUALNOŚCI
Specjaliści od podwozia kołowego TATRA 815
03.10.2018
Od 27 sierpnia w CSWL trwa szkolenie z zasad eksploatacji i kierowania pojazdem specjalnym i pojazdem przeznaczonym do celów specjalnych typu podwozie kołowe TATRA 815.

To już ostatnie dni szkolenia na 6-tygodniowym kursie, którego celem jest wyposażenie żołnierzy w wiedzę i umiejętności praktyczne niezbędne na stanowisku kierowcy podwozia kołowego TATRA 815. W ramach zajęć z obsługi pojazdu żołnierze pod okiem doświadczonego instruktora st. chor. szt. Krzysztofa Szafrana i st. kpr. Krzysztofa Kmaka z Cyklu Zabezpieczenia Logistycznego praktycznie wykonują czynności związane z obsługiwaniem i oceną stanu technicznego zespołów i podzespołów pojazdu oraz procesem związanym z jego przyjmowaniem i przekazywaniem. Do realizacji tych zajęć niezbędna jest żołnierzom specjalistyczna wiedza nabyta podczas trwającego od sześciu tygodni szkolenia.
     W kursie wzięli udział żołnierze z CSAiU Toruń, CSSP Koszalin, 23 Śląskiego Pułku Artylerii Bolesławiec, 8 Pułku Przeciwlotniczego Koszalin i 15 Pułku Przeciwlotniczego Gołdap. Różnorodność jednostek z których przyjechali do CSWL w Poznaniu żołnierze wynika z różnego zastosowania podwozia którego dotyczy kurs: 152 mm ahs DANA, wyrzutnia rakiet RM, czy radary przeciwlotnicze Nur-22 i Nur-31.
      Żołnierze wykazują się dużym zaangażowaniem aktywnie uczestnicząc zarówno w wykładach jak i zajęciach praktycznych.

Tekst i zdjęcia: kpt. Monika Trajdos-Giejdasz
 
 
 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych