BIP
AKTUALNOŚCI
Aktywny wypoczynek podoficerów
11.09.2018
Podoficerowie CSWL poza obowiązkami zawodowymi aktywnie fizycznie spędzają czas na wrześniowym spływie kajakowy.

Warta „Królowa wielkopolskich rzek” płynie przez Wielkopolskę na odcinku 365 kilometrów, licząc od Jeziorska do Międzychodu i aby go pokonać, trzeba zarezerwować około 12 dni. Podoficerowie wybrali odcinek 22 kilometrowy od Biedruska do przystani w Obornikach.
     W sobotę, 8 września, po szczegółowym instruktażu udzielonym przez komandora spływu st. chor. szt. Roberta Jabłońskiego, wyznaczeniu „pilota” otwierającego i zamykającego, kajaki zwodowano w Biedrusku niedaleko mostu Biedrusko – Promnice. Płynąc wraz z nurtem rzeki, można było podziwiać jej naturalne uroki. Nawet najzagorzalszego mieszczucha zachwycą ogromne, stare drzewa i czyste wody rzek. Po przepłynięciu pierwszego odcinka zorganizowano przerwę w rejonie malowniczego zajazdu „Skaczący Młyn” w Mściszewie. Wyprawa na kajaki to przede wszystkim przygoda, świetna zabawa i totalny wypoczynek spędzony wspólnie z rodziną. Po przerwie zwodowano kajaki na kolejny równie malowniczy odcinek rzeki Warty tym razem dopływając do przystani Kowale w Obornikach. Po obsłudze kajaków był także czas na smaczny, ciepły posiłek oraz dużo zabawa zwłaszcza dla tych najmłodszych uczestników.
     Za udział w sobotnim spływie, dziękujemy wszystkim „odważnym”, zwłaszcza tym najmłodszym, ich rodzinom oraz przychylnie nastawionym do aktywnego wypoczynku osobom. To już kolejny raz w tym roku, podoficerowie Centrum zorganizowali spływ kajakowy, który jest doskonałym połączeniem wysiłku fizycznego z relaksem.


Tekst: st. chor. szt. Robert Jabłoński
Zdjęcia: st. chor. szt. Ireneusz Hadzicki
 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych