AKTUALNOŚCI
Mistrzostwa Wojska Polskiego w Pięcioboju Wojskowym
07.09.2018
W dniach 02-06.09.2018 roku na bazie obiektów szkoleniowych Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w Pięcioboju Wojskowym.

W wyniku sportowej rywalizacji reprezentacja Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych wywalczyła II miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn w składzie:
-kpt. Wojciech MASŁOWSKI
-kpr. Dawid DWORAK
-kpr. Marcin SYPNIEWSKI
-szer. Paweł PRĄDZYŃSKI.
     Kierownikiem Naszej Reprezentacji był st. chor. Łukasz OSIK. W klasyfikacji indywidualnej nasi zawodnicy również zajęli czołowe miejsca. Na najniższym stopniu podium po bardzo zaciętej rywalizacji zajmując III miejsce uplasował się kpt. Wojciech MASŁOWSKI, tuż za nim na IV miejscu finiszował kpr. Dawid DWORAK.
     Pięciobój wojskowy to najcięższa dyscyplina sportowa  w Wojsku Polskim, w jej skład wchodzi 5 konkurencji : strzelanie z karabinka, rzut granatem, LTP (Lądowy Tor Przeszkód), WTP (Wodny Tor Przeszkód), cross 8km. Rywalizacja odbywa się przez kilka dni i jest bardzo wyczerpująca dla zawodników dlatego same ukończenie pięcioboju wojskowego to dla każdego z nich ogromny sukces.

Tekst i zdjęcia: st. chor. Łukasz Osik