BIP
AKTUALNOŚCI
Dzień Dziecka z historią w tle
12.06.2018
W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania Niepodległości Polski, 9 czerwca 2018 r. w Murowanej Goślinie w „Parku Dzieje” Klub Centrum zorganizował Festyn z okazji Dnia Dziecka dla dzieci żołnierzy i pracowników RON CSWL i SPWL.

      Dzieci miały możliwość spędzenia czasu z rodzicami przy wspólnej zabawie pod czujnym okiem animatorek. Celem tego przedsięwzięcia, było nawiązanie do historii 123 lat niewoli Polski i odzyskania niepodległości.
      Liczne atrakcje wzbudziły ogromne zainteresowanie zachęcając między innymi widowiskiem „Zawisza” z rycerzami i kaskaderami na koniach, czy teatrzykami dziecięcymi z przedstawieniami legend polskich. Oprowadzenie po parku z opowieścią, pokazy ptaków drapieżnych prowadzone przez sokolnika, łucznicze stanowisko strzeleckie, zabawy średniowieczne, konkurs budowy katapult i bitwa na balony z wodą, rycerski plac zabaw, piaskownica archeologiczna, mini zoo, ogród bajek Krasickiego, zielnik i wiele innych atrakcji przyciągnęło wielu rodziców wraz z małymi pociechami.
Gry i zabawy dla najmłodszych i rodziców integrowały rodziny społeczności Centrum oraz Szkoły Podoficerskiej. Dla żołnierzy to bardzo ważne. Często bowiem obowiązki służbowe wymagają poświęcenia czasu, kosztem najbliższych. Sobotni festyn był więc wspaniałą okazją do intensywnego spędzenia czasu razem ze swoimi pociechami.
Do zobaczenia za rok.
   
Tekst: Dorota Bogdanowicz

Zdjęcia: Jacek Mizgała
 
 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych