BIP
AKTUALNOŚCI
Poznańscy bibliotekarze z wizytą w CSWLąd
09.05.2018
8 maja obchodzimy w Polsce Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, a przy okazji rozpoczynają się obchody Tygodnia Bibliotek

Biblioteka nie jest jedynie miejscem wypożyczania książek. To instytucja kulturalna, która zachęca do czytelnictwa i do aktywności. Z reguły bibliotekarze pracują pośród regałów, więc w ramach obchodów ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek bibliotekarze Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu 9 maja zaprosili do siebie koleżanki i kolegów „po fachu”. Byli to pracownicy m.in.: Biblioteki Raczyńskich, Biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego, Biblioteki Uniwersytetu Przyrodniczego i Biblioteki Politechniki Poznańskiej.
Celem było nie tylko wspólne spotkanie, ale także zapoznanie gości ze specyfiką środowiska, w którym działają „centrowi” bibliotekarze. Służyć temu miało zwiedzenie wybranych elementów bazy szkoleniowej – systemu szkolno treningowego „Śnieżnik” oraz symulatora-trenażera do nauki jazdy dla kierowców KTO „Rosomak” typu Jaskier. Prezentacja tych urządzeń wywołała duże zainteresowanie zwiedzających i spowodowała chęć natychmiastowego przetestowania (pod czujnym okiem instruktorów) własnych umiejętności w celowaniu z broni strzeleckiej i  w kierowaniu KTO „Rosomak”. Jak się później okazało (co zresztą potwierdzili sami uczestnicy tych „ćwiczeń”) – wrażenia były wyjątkowe i  niezapomniane.

Z okazji Dnia Bibliotekarza życzymy wszystkim przedstawicielom tego zawodu – zwłaszcza tym z CSWLąd –  satysfakcji z wykonywanej pracy, a także niegasnącego entuzjazmu, wytrwałości i kreatywnych działań w propagowaniu czytelnictwa.


Tekst: kpt. Monika Trajdos - Giejdasz, Maria Ogórkiewicz
Zdjęcia: Jacek Mizgała

 


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych