BIP
AKTUALNOŚCI
Uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja
02.05.2018
2 maja żołnierze i pracownicy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu podczas uroczystej zbiórki oddali hołd fladze państwowej, a także upamiętnili 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

Dzień Flagi ustanowiony ustawą Sejmową z dnia 20 lutego 2004 roku jest celebracją jednego z najważniejszych symboli państwowych, a głównym jego zadaniem jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Polskie barwy narodowe kształtowały się na przestrzeni wielu stuleci i maja jako jedne z niewielu pochodzenie heraldyczne. Flaga jest znakiem symbolizującym suwerenność narodową. Jej wygląd nawiązuje do tradycji historycznej państwa. Polska flaga oficjalnie została uznana za symbol narodowy w 1919 roku, po latach zaborów, w rok po uzyskaniu przez Polskę niepodległości.
Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych zwracając się do wszystkich zebranych przypomniał o ogromnym patriotyzmie Polaków. Podkreślił, że Święto Flagi powinno mieć wydźwięk wyrażony w formie propagowania wartości patriotycznych, natomiast 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja przypomina nam szczytne karty historii Polski.

 


Tekst i zdjęcia: kpt. Monika Trajdos-Giejdasz

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych