BIP
AKTUALNOŚCI
Biegi przełajowe w CSWL
07.03.2018
Współzawodnictwo sportowe to jedna z form propagowania wychowania fizycznego wśród żołnierzy

Nad brzegiem poznańskiego Jeziora Rusałka stanęli najlepsi biegacze Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych i Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w ramach corocznego Współzawodnictwa Sportowego CSWLąd i SPWLąd w 2018 roku.
Rozegrano biegi na dystansach 3 i 8 kilometrów w  kategoriach męskich do 35 lat i powyżej 35 lat oraz w kategorii kobiet open na dystansie 3 kilometrów.
Współzawodnictwo rozgrywane jest w cyklach rocznych. Obejmuje kilkanaście konkurencji w tym m. in.: biegi na orientację, bieg patrolowy, biegi przełajowe, OSF, siatkówkę, piłkę nożną, pływanie, strzelanie i  wielobój. W bieżącej edycji we współzawodnictwie bierze udział sześć reprezentacji. Kryteria i zasady współzawodnictwa przedstawił  sędzia główny a zawodów – starszy chorąży sztabowy Robert Mierzejewski. W zawodach wzięły udział drużyny z poszczególnych komórek organizacyjnych Centrum, a każdy z zawodników miał konkretnie przypisany dystans do pokonania – odpowiednio 3 lub 8 kilometrów.
   Po wstępnej części organizacyjnej biegacze przemieścili się na ścieżki biegowe nad Jeziorem Rusałka. Mroźna aura w dzień zawodów okazała się dla biegaczy dość trudnym wyzwaniem. Sędzia główny zawodów, przed startem każdego z dystansów udzielał dodatkowego szczegółowego instruktarzu.
Najlepsi w rywalizacji na poszczególnych dystansach okazali się:

3 km - kobiety OPEN  - st. kpr. Katarzyna BRĘK
3 km - mężczyźni do 35 lat - kpr. Marcin SYPNIEWSKI
3 km - mężczyźni powyżej 35 lat - kpt. Wojciech MASŁOWSKI
8 km - mężczyźni do 35 lat - kpr. Dawid DWORAK
8 km - mężczyźni powyżej 35 lat - mł. chor. Jacek SKODKOWSKI
W rywalizacji zespołowej:

I miejsce 
OŚRODEK SZKOLENIA SPECJALISTYCZNEGO

II miejsce
SZKOŁA PODOFICERSKA WOJSK LĄDOWYCH

III miejsce 
OŚRODEK SZKOLENIA PODSTAWOWEGO
WYDZIAŁ DYDAKTYCZNY

Wręczenia dyplomów najlepszym zawodnikom oraz uroczystego zakończenia zawodów sportowych dokonał Kierownik Cyklu Wychowania Fizycznego i Sportu mjr Andrzej GRZYWACZ.

Życzymy zawodnikom wytrwałości do końca! Najlepsi biegacze reprezentować będą CSWLąd w Mistrzostwach DG RSZ 2 w trzeciej dekadzie marca.


tekst: kpt.J.J
zdjęcia:CSWL

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych