BIP
AKTUALNOŚCI
Już niedługo Uroczysta Przysięga Wojskowa
01.02.2018
Żołnierze Ośrodka Szkolenia Podstawowego podczas codziennych treningów zbliżają się do najważniejszego dnia dla każdego żołnierza. Uroczysta Przysięga Wojskowa odbędzie się już 9 lutego w poznańskim Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych

   Zajęcia z musztry wypełniają czas szkolonym, krok defiladowy i zwykły,  zachowanie się żołnierza w szyku, występowanie żołnierzy wyróżnionych do złożenia przysięgi na sztandar jednostki wojskowej, to tylko niektóre zagadnienia ćwiczone na placu musztry przez żołnierzy służby przygotowawczej.
  Ponadto, dowódcy drużyn z Ośrodka Szkolenia Podstawowego w trakcie zajęć uczą elewów wszystkiego od podstaw: postawy strzeleckiej, celowania z broni etatowej, określania odległości do celu, ładowania magazynka. Na zajęciach ze szkolenia ogniowego elewi wyrabiają nawyki, które gwarantują bezpieczeństwo podczas posługiwania się amunicją ostrą. Żołnierze wykonują czynności do pełnego opanowania, to musi skutkować automatyzmem odruchów, który gwarantuje bezpieczeństwo i powodzenie w działaniu. Wszystkie czynności szkoleni wykonują pod czujnym okiem dowódców. Wiedzą oni doskonale jak ważne jest by wykryć błąd u żołnierza, jak najwcześniej poprawić go i pokazać prawidłowe wykonanie, aby nie utrwalać złych nawyków, które mogą  pokutować w dalszej służbie.
 
tekst: kpt. Janusz Jarmużek
zdjęcia: OSP
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych