BIP
AKTUALNOŚCI
Przyjmujemy ochotników do NSR
09.01.2018
W dniach 8-9 stycznia 2018 roku odbyło się kolejne przyjęcie ochotników do Narodowych Sił Rezerwowych. W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu elewi rozpoczęli turnus służby przygotowawczej

   Około 250 ochotników zostało przyjętych do szkolenia w ramach służby przygotowawczej w poznańskim Centrum. Wśród kandydatów na żołnierzy około 30 % stanowią kobiety. W najbliższych czterech miesiącach nowo przybyli żołnierze będą szkoleni zgodnie z programem w Ośrodku Szkolenia Podstawowego. Ośrodek ten stanowi ważny element Centrum Szkolenia Lądowych w Poznaniu, którego przeznaczeniem jest szkolenie kadetów (przyszłych podoficerów) i elewów (szeregowych) na potrzeby Narodowych Sił Rezerwowych. Komendantem OSP jest mjr Dariusz Wyrzykowski.
  Przez okres czterech miesięcy nowo przybyli żołnierze będą poznawali fundamenty żołnierskiego rzemiosła. Pierwszy, trzymiesięczny etap to dla elewów czas szkolenia podstawowego, podczas którego poznają niezbędne wiadomości teoretyczne i praktyczne jakie stanowią o prawidłowym zachowaniu żołnierza. Zaznajomią się nie tylko z regulaminami, musztrą czy dyscypliną wojskową, ale także będą uczestniczyć w zajęciach ze szkolenia ogniowego i taktycznego oraz  z zakresu prawa wojskowego i kształcenia obywatelskiego. Ostatni, czwarty miesiąc, to szkolenie specjalistyczne. Najlepsi z nich po zakończeniu służby przygotowawczej mają szansę na zawodową służbę wojskową, jeśli tylko ich umiejętności okażą się przydatne w określonych rodzajach wojsk.

 

tekst: kpt. Janusz Jarmużek
zdjęcia:OSP
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych