BIP
AKTUALNOŚCI
Koncert na Jubileusz 100-lecia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
07.12.2017
W ten wieczór było uroczyście, muzycznie i niezwykle sympatycznie.

  Tak krótko można by rzec o imprezie, która odbyła się 1 grudnia br. w Auli Magna Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej i która zgromadziła przedstawicieli kilku pokoleń bibliotekarzy, a także pracowników naukowych związanych z bibliotekarstwem i informacją naukową oraz przyjaciół książki. Imprezie niecodziennej - bo towarzyszącej jubileuszowym obchodom 100-lecia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i wyjątkowej - bo uświetnił ją występ Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Należy podkreślić, że muzycy i śpiewacy przybyli specjalnie na zaproszenie kierownictwa Biblioteki Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych i Biblioteki Politechniki Poznańskiej (pracownicy tych placówek - jako członkowie SBP - od lat aktywnie uczestniczą w jego działalności).
 
  Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - organizacja pożytku publicznego - zrzesza osoby (ok. 8 tys.) związane z bibliotekarstwem i informacją naukową z różnych typów bibliotek. Poprzez swoją działalność integruje to środowisko oraz ma na celu kreowanie pozytywnego wizerunku bibliotek i zawodu bibliotekarza, a także tworzenie przestrzeni partnerskiej dla rozwoju bibliotek w społeczeństwie wiedzy. W Auli Magna wszystkich „jubilatów” oraz przybyłych gości w ciepłych słowach powitał oficer CSWLąd - mjr Leszek Zieliński, podkreślając uroczysty charakter i rangę tego spotkania. Zarys 100-letniej historii Stowarzyszenia przedstawiła dyrektor Biblioteki Politechniki Poznańskiej i jednocześnie przewodnicząca Zarządu Okręgu Wielkopolskiego SBP - p. Małgorzata Furgał.
 
  A potem już królowała tylko muzyka... Pod kierunkiem dyrygenta - p. Grzegorza Mielimąki - soliści i orkiestra wprowadzili słuchaczy w jej niezwykły świat, prezentując nie tylko utwory wojskowe, ale także operetkowe, musicalowe i filmowe. W bogatym, zróżnicowanym repertuarze każdy z pewnością znalazł coś dla siebie. Piękno tych kompozycji i profesjonalizm artystów nagradzane były przez widownię gromkimi brawami, a na koniec uhonorowane zostały aplauzem na stojąco. No i oczywiście nie obyło się bez bisów!
 
tekst: Maria Ogórkiewicz
zdjęcia: Jacek Mizgała

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych