BIP
AKTUALNOŚCI
Praktyczne szkolenie poligonowe to podstawa
21.11.2017
Na obiektach szkoleniowych CSWL podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej intensywnie pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności praktyczne

Zajęcia ze szkolenia  taktycznego rozpoczęły się od wykonania zadań związanych z maskowaniem sił i środków pododdziału oraz rozpoznaniem terenu pod względem występowania min pułapek, ładunków improwizowanych i innych przedmiotów niebezpiecznych. W trakcie szkolenia podchorążowie poznawali zasady realizacji zadań przez drużynę w działaniach taktycznych oraz zasady obserwacji i prowadzenia ognia do przeciwnika w różnych postawach i warunkach terenowych.
Przygotowanie drużyny zmechanizowanej do walki w rejonie wyjściowym  obejmowało również rozmieszczenie żołnierzy w wozie bojowym, rozpoznanie i zajęcie rejonu oraz organizację obserwacji i ubezpieczenia. Podchorążowie uczyli się również jaka powinna być reakcja i działanie w przypadku przekazania sygnałów powiadamiania i alarmowania. Po zakończonych zajęciach przystąpili do obsługi sprzętu i uzbrojenia.
    W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych kładziemy szczególny nacisk na szkolenie praktyczne, wykorzystanie do maksimum sprzętu i uzbrojenia jakim dysponujemy oraz przygotowanie naszych słuchaczy do wykonywania zadań bojowych przy wykorzystaniu różnego rodzaju broni, jednostek sprzętowych i w każdych warunkach, zarówno pogodowych jak i terenowych .

tekst: kpt. J.J
zdjęcia: st.szer. Patryk Chaciuk
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych