BIP
AKTUALNOŚCI
Święto Wojska Polskiego
11.08.2017
W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w dniu 11.08.2017 r. odbył się uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego i 97 rocznicy Bitwy Warszawskiej

Komendant Centrum pułkownik dyplomowany Piotr Kriese w przemówieniu skierowanym do żołnierzy zgromadzonych na placu apelowym podkreślił, nowoczesne Siły Zbrojne to armia w pełni profesjonalna dostosowana do standardów międzynarodowych. Przypomniał wydarzenia sprzed 97 lat kiedy to Wojsko Polskie niepodległej  Rzeczypospolitej musiało stanąć do walki przeciwko sowieckiej agresji aby bronić niepodległości ojczyzny o której marzyło tak wiele pokoleń Polaków. 15 sierpnia 1920 roku armia polska zatrzymała napierające siły sowieckie, które zmuszone zostały do odwrotu. „Cud nad Wisłą” jak później nazwano bitwę Warszawską wpisuje się złotymi literami w chwalebną historię Wojska Polskiego i jest wiecznie żywy w następnych pokoleniach, kształtując ich głęboką postawę patriotyzmu i oddania dla wolnej Polski. Na koniec Komendant Centrum płk Piotr Kriese podziękował wszystkim żołnierzom i pracownikom Centrum za codzienny trud, życząc dalszych sukcesów oraz satysfakcji w służbie i w  życiu osobistym. Dowódcą uroczystości był Szef Wydziału Dydaktycznego ppłk Andrzej Szymanowski. Apel Pamięci odczytał Szef Sekcji Wychowawczej mjr Jacek Thomas.
Decyzjami Ministra Obrony Narodowej żołnierze i pracownicy RON zostali odznaczonych medalami:


ZŁOTY MEDAL ZA ZASŁUGI DLA OBRONNOŚCI KRAJU
Pani Grażyna PAWŁOWSKA

ZŁOTY MEDAL SIŁY ZBROJNE W SŁUŻBIE OJCZYZNY
Pani Katarzyna GARCZYŃSKA
Pan Paweł LEMANOWICZ

BRĄZOWY MEDAL SIŁY ZBROJNE W SŁUŻBIE OJCZYZNY
st.szer. Krzysztof JAKUBOWSKI
st.szer. Dominik SZUDROWICZ
st.szer. Łukasz WITKOWSKI
Pani Dorota PYŻALSKA

Decyzją Personalną Ministra Obrony Narodowej 1 oficer z dniem 15 sierpnia 2017 r. został mianowany na wyższy stopień wojskowy.

Rozkazami Personalnymi Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych 39 podoficerów i 10 szeregowych z dniem 15 sierpnia 2017 r. zostało mianowanych na wyższy stopień wojskowy.

tekst: kpt. J.J
zdjęcia: st.chor. Marcin Szubert


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych