BIP
AKTUALNOŚCI
Szkolenie Specjalistyczne NSR
09.08.2017
Na obiektach szkoleniowych CSWLąd elewi z Ośrodka Szkolenia Podstawowego intensywnie pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności – Szkolenie specjalistyczne

   Na zajęciach ze szkolenia medycznego  "Praktyczne udzielanie pierwszej pomocy" elewi uczyli się podstaw ratownictwa medycznego. Jaka powinna być reakcja i działanie kiedy żołnierz na polu walki potrzebuje natychmiastowej pomocy przedmedycznej, czy też występuje konieczność zabezpieczania urazu np. w obrębie szyi. Tego typu umiejętności są niezbędne dla każdego zołnierza.
   Następnie elewi z Ośrodka Szkolenia Podstawowego uczestniczyli w  zajęciach ze szkolenia  taktycznego. Zajęcia rozpoczęły się od wykonania zadań związanych z maskowaniem sił i środków pododdziału oraz rozpoznaniem terenu pod względem występowania min pułapek, ładunków improwizowanych i innych przedmiotów niebezpiecznych. W trakcie szkolenia  poznawali zasady realizacji zadań przez pluton w działaniach taktycznych oraz zasady obserwacji i prowadzenia ognia do przeciwnika w różnych warunkach terenowych.
 tekst: kpt. J.J
zdjęcia:  st.sierż. Dawid Wroński, st.kpr. Maciej Lubański

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych