BIP
AKTUALNOŚCI
Strzelcy z CSWLąd na Mistrzostwach Wojska Polskiego
02.08.2017
W lipcu bieżącego roku w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego – Spartakiada Wiosenna

Mistrzostwa Wojska Polskiego odbyły się w następujących konkurencjach:
- strzelanie z pistoletu wojskowego;
- strzelanie z kbk AK/Beryl
- pokonywanie ośrodka sprawności fizycznej;
- bieg patrolowy.
    Uroczystego otwarcia Mistrzostw Wojska Polskiego dokonał Inspektor Szkolenia DG RSZ gen. bryg. Andrzej Danielewski wraz z Komendantem CSMW w Ustce kmdr por. Dariuszem Cebulką. Uroczystość otwarcia mistrzostw uświetniła obecność Orkiestry Wojskowej Sił Powietrznych z Koszalina.
    W czasie czterodniowej rywalizacji żołnierze z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu uzyskali znakomite wyniki.
W konkurencji indywidualnej w strzelaniu z kbk AK/Beryl Mistrzem Wojska Polskiego został st. szer. Bartosz Wujec z wynikiem 192 punkty.
W konkurencji drużynowej w strzelaniu z kbk AK/Beryl zespół CSWLąd w składzie: st. szer. Bartosz Wujec, szer. Angelika Gałązka, oraz szer. Bartosz Brzeziński zdobyli brązowe medale.
W konkurencji drużynowej w strzelanie z pistoletu wojskowego zespół CSWLąd w składzie: st. chor. sztab. Dariusz Głowacki oraz st. chor. Dariusz Dowgird zdobyli złote medale i po raz trzeci z rzędu obronili tytuł Drużynowych Mistrzów Wojska Polskiego. Kierownikiem naszej reprezentacji był st. chor. sztab. Marek Początek.
    Podczas ceremonii zakończenia spartakiady, triumfatorzy otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczył Komendant CSMW w towarzystwie przedstawicieli Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu DG RSZ płk. Marka Oleszczuka oraz ppłk. Sebastiana Krasonia.

tekst: kpt. J.J, mł. chor. Arkadiusz Zawada
zdjęcia: CSMW

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych