BIP
AKTUALNOŚCI
Reprezentanci  CSWLąd na Mistrzostwach Szkolnictwa Wojskowego w Biegu Patrolowym i OSF
05.06.2017
Zawody odbyły się w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie. Zawodnicy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych zajęli czołowe miejsca

Mistrzostwa zostały przeprowadzone jako część organizacji centralnego współzawodnictwa sportowego, funkcjonowania sportu wyczynowego oraz działalności instruktorsko – metodycznej w zakresie wychowania fizycznego w Siłach Zbrojnych. Uczestnikami zawodów były jednostki szkolnictwa wojskowego : Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Poznań, Centrum Szkolenia Sił Powietrznych Koszalin, Centrum Szkolenia Logistyki Grudziądz,  Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki Zegrze oraz Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych Wrocław.
Bieg patrolowy to konkurencja, na którą składają się trzy dyscypliny. Bieg, pokonanie Ośrodka Sprawności Fizycznej (OSF) oraz strzelanie z pistoletu wojskowego. Podczas zawodów uczestnicy w pierwszej kolejności musieli przebiec 800 metrów, następnie pokonać tor przeszkód, po czym znów biegli na tym samym odcinku. Oczywiście to nie był koniec konkurencji , ponieważ  ostatnim zadaniem było  strzelanie z pistoletu wojskowego. Bieg patrolowy to trudna i wymagająca dyscyplina, podczas której sprawdzana jest wytrzymałość, sprawność jak i umiejętność zapanowania nad swoim zmęczeniem podczas strzelania. Mogłoby się wydawać, że to tylko dwie konkurencje ale poziom ich trudności i wysiłku jaki im towarzyszy znany jest  tylko najlepszym.
Reprezentanci CSWLąd Poznań zajęli miejsca na najwyższym podium. Żołnierze  poznańskiego Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych nie mieli sobie równych w Biegu Patrolowym zajmując pierwsze miejsca zarówno w kwalifikacji indywidualnej,  jak również drużynowej.  Podobnie było w kwalifikacji zwycięzców w pokonywaniu Ośrodka Sprawności Fizycznej  gdzie nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce drużynowo i pierwsze indywidualnie.

tekst: kpt. Janusz Jarmużek
zdjęcia: st. chor.  Łukasz Osik Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych