BIP
AKTUALNOŚCI
Szkolenie trwa
19.03.2020
Służba przygotowawcza odbywająca szkolenie w Centrum Szklenia Wojsk Lądowych jest gotowa do nauki i treningu niezależnie od sytuacji.

Ostatni tydzień ćwiczeń czeka elewów, którzy odbywają szkolenie w ramach służby przygotowawczej w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. W czwartek 26 marca 2020 roku odbędą się egzaminy końcowe, a w piątek 27 marca nastąpi rozformowanie i zakończenie I turnusu.
Żołnierze mają ostatnią szansę, aby poprawić swoje umiejętności, doszkolić i douczyć się przed najważniejszym sprawdzianem, który ostatecznie oceni ich poziom wyszkolenia. Stawka jest wysoka tym bardziej, że większość osób odbywających szkolenie wiąże swoją przyszłość z mundurem i chce zostać „zawodowym”. Kadra Centrum dokłada wszelkich starań, aby zapewnić żołnierzom jak najlepsze możliwości edukacji, a sami żołnierze wykazując się wewnętrzną motywacją, predyspozycjami i zaangażowaniem są bliżej sukcesu.

Aktualna edycja służby przygotowawczej jest niewątpliwie wyjątkowa. Nie dość, że miała okazję uczestniczyć w jednej z największych Przysięg Wojskowych organizowanych centralnie w Warszawie na Placu Piłsudskiego z udziałem ponad 2 tysięcy żołnierzy, to dodatkowo nie traci ducha walki i optymizmu w sytuacji kryzysowej. Postawa godna prawdziwych wojowników.
.

Trzymamy kciuki za dalszy przebieg szkolenia i życzymy pozytywnych wyników na egzaminach końcowych.

.

Fot.: plut. Maciej LUBAŃSKI
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych