BIP
AKTUALNOŚCI
Kobiety w szeregach CSWLąd
06.03.2020
Komendant CSWL pułkownik Piotr Kriese spotkał się dziś z kobietami pełniącymi służbę oraz pracującymi w Centrum i SPWL.

W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych służy kilkadziesiąt pań, od stanowisk analitycznych, do organizacyjnych czy zabezpieczających. W codziennym toku służby żołnierze – kobiety udowadniają, że są dobrze wyszkolonymi oraz zaangażowanymi żołnierzami, a postawione zadania realizują na wysokim poziomie. Ze strony komendanta Centrum pada wiele pochwalnych słów na temat służby kobiet. - Żołnierze - kobiety dokładają wszelkich starań, aby sprostać wymaganiom i zadaniom, które są przed nimi stawiane. Świetnie reprezentują Siły Zbrojne, doskonalą się w sporcie, startują w zawodach. Kobiety, które służą w Centrum są zdeterminowane, silne, odważne, są profesjonalistkami w zawodzie, a służąc w wojsku mogą się rozwijać i kształtować charakter – podkreśla płk Piotr Kriese.

Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet komendant podziękował żołnierzom – kobietom za sumienną służbą wojskową pełną zaangażowania, inicjatywy oraz kreatywności i złożył im życzenia. W CSWL wiele pracowników resortu obrony narodowej to także kobiety, dla nich płk Kriese miał także życzenia. Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet życzył wszystkim Paniom satysfakcji w służbie i pracy, a także pomyślności i radości w życiu osobistym.

Tradycyjnie już w Międzynarodowy Dzień Kobiet przedstawicielki służb mundurowych poznańskiego garnizonu spotkały się na strzelnicy TARCZA 96, gdzie odbyły się zawody strzeleckie z pistoletu wojskowego. O laur najlepszego strzelca przedstawicielki służb mundurowych strzelały z pistoletu Glock na dystansie 25 metrów 10 nabojami. Jako zespół reprezentantki Centrum wystrzelały najwięcej punktów, prezentując najwyższy poziom w garnizonie. Wśród żołnierzy jedna z naszych reprezentantek zajęła 2 miejsce, natomiast w  klasyfikacji generalnej uplasowały się kolejno na 4 – 91 pkt., 5 – 89 pkt. i 6 – 88 pkt. miejscu.


Zdjęcia: Jacek Mizgała
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych