BIP
AKTUALNOŚCI
Zaczynamy rok szkoleniowy 2020 od wręczenia broni
10.01.2020
10 stycznia podczas zbiórki Komendant Centrum płk dypl. Piotr Kriese uroczyście wręczył broń elewom i rozpoczął nowy rok szkoleniowy

Wręczenie broni elewom I turnusu służby przygotowawczej było jednym z najważniejszych wydarzeń podczas piątkowego apelu. To symboliczne rozpoczęcie szkolenia dla nowych żołnierzy oznacza wejście w tryb ciężkiej aczkolwiek satysfakcjonującej służby. I choć pocieszający jest fakt, że czas do przysięgi, a następnie do końca szkolenia upłynie niespodziewanie szybko to wiele nauki i nowych wyzwań czeka naszych ochotników.
Komendant Centrum podczas porannego apelu przypomniał najistotniejsze wydarzenia i sprawy jakie miały miejsce w 2019 roku. Upływający rok był dla nas bardzo intensywny. Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych odniosło wiele sukcesów, czy to na poziomie szkoleniowym, czy sportowym, ale także nie obyło się bez niepowodzeń. Z wszystkich tych doświadczeń należy jednak wyciągnąć wnioski, tak aby zapowiadający się jeszcze bardziej pracowicie rok 2020 upłynął pod kątek samych wzorowo wykonanych zadań.
Ostatnim ważnym punktem zbiórki było wręczenie aktów mianowania oraz pożegnanie żołnierzy ubywających do innych jednostek. Komendant przekazał także wyróżnienie w konkursie na najlepszy kurs e-learningowy w 2019 roku wytworzony w jednostkach szkolnictwa wojskowego oraz podziękowania za zaangażowanie w procesie tworzenia szkoleń i kursów e-learningowych od Inspektora Szkolenia, a żołnierze którzy potwierdzili lub zdobyli Wojskową Odznakę Sprawności Fizycznej otrzymali odznakę i legitymację.  
Po uroczystym apelu odbyło się szkolenie profilaktyczne, na którym Komendant Centrum zapoznał żołnierzy służby przygotowawczej ze strukturą i zadaniami Centrum oraz osobami funkcyjnymi. Kolejne wystąpienia dotyczyły kwestii finansowych, personalnych, bezpieczeństwa informacyjnego, pomocy prawnej, duchowej czy psychologicznej.

Życzymy elewom wiary w siebie, wytrwałości i satysfakcji oraz zrealizowania swoich osobistych planów.
.
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych